Domů / Hypotéky / NECHCI REFINANCOVAT
NECHCI REFINANCOVAT

NECHCI REFINANCOVAT

Nechci refinancovat – jsem loajální ke své bance, jsem u ní už dlouho. Tak nějak by se dala shrnout odpověď jedné naší klientky, poté co jsme jí poprvé oslovili.

Naštěstí jsme se nenechali odradit a i ona se nechala přesvědčit a domluvili jsme se na schůzce.

Slovíčko naštěstí bych chtěl hodně zdůraznit a to štěstí měla ona. Tato paní totiž podobně jako statisíce dalších klientů má účet ve své bance už více jak 20 let a vše vždycky řešila tam a nikdy jí ani nenapadlo, že by se na nějaký produkt šla zeptat jinam. Její banka jí přece zná nejlépe a musí si jí vážit, když už tam má účet tak dlouho a navíc ta paní co pracuje v bance a má jí na starosti je tak milá, vždycky si spolu tak dobře popovídali…

Tato naše klientka si ale před pár lety vzala americkou hypotéku – a protože její banka není z nejlevnějších a taky tím že už to je pár let, se stalo, že na americké hypotéce má úrok 8%. Jistě, byly doby kdy to bylo úplně normální, ale tyto doby už jsou dávno pryč. Běžně se dnes dá americká hypotéka udělat za 4% a za určitých okolností i pod 3%.

Tak jsme nelenili a začali počítat – vyšlo nám, že naše řešení je levnější o 264 tisíc za příštích 12 let. Klientka tedy s námi ušetří v průměru 22 tisíc ročně.

Opravdu svou banku milujete tolik, že jí klidně dáte o skoro dva tisíce měsíčně víc, než byste platili za úplně stejnou službu někde jinde?

Banky o loajalitě klientů vědí a mnohdy na ní hřeší – lecjaký klient z ulice pak má šanci získat lepší podmínky než dlouholetý klient.

Je potřeba o věcech hodně přemýšlet a hledat nejlepší řešení – ne jen slepě věřit své bance.

Autor: Radek Procyk

V oblasti realit a financování nemovitostí se pohybuji od roku 2008. Několik let jsem pracoval jako manažer v hypotečním centru jedné z největších bankovních skupin v ČR. Na začátku roku 2012 jsem pak přešel do vlastní firmy specializující se na hypotéky a investice do nemovitostí. Za ty roky co tuhle práci dělám jsem měl stovky klientů a většina z nich neměla z pochopitelných důvodů s hypotékami téměř žádné zkušenosti. Bohužel jsem potkal i řadu klientů, kteří naletěli bankám či finančním poradcům – aby se toto nemuselo stávat, tak bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti a nabídl Vám několik rad jak správně vybrat financování nemovitosti, případně jak projít celým procesem koupě bydlení bez větších obtíží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněnaPovinná pole jsou označena *

*

Rolovat nahoru