Domů / Investice do nemovitostí / INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ REALITNÍ KANCELÁŘE
INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ REALITNÍ KANCELÁŘE

INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ REALITNÍ KANCELÁŘE

Pokud hledáte na internetu vhodnou nemovitost za účelem investování, tak dřív nebo později narazíte na některé realitní kanceláře, které s oblibou do svých inzerátů píšou, že daná nemovitost je vhodná jako investice.

Jak to ale je doopravdy? A dá se jejich doporučení věřit?

Rozhodně bych nespoléhal výhradně na doporučení realitní kanceláře. Realitka je totiž závislá téměř výhradně na příjmech z prodeje a tak se snaží prodat. Jestli jako argument k prodeji použije i tvrzení o dobré investici je čistě na rozhodnutí realitní kanceláře a ona jako taková nenese žádnou zodpovědnost a zároveň nedává žádnou garanci, navíc občas vychází čistě z vlastních dojmů.

Tím ale nechceme házet všechny realitky do jednoho pytle – řada z nich je opravdu poctivá a vše dokáží dost dobře propočítat.

Háček je ale v tom, že realitky v podstatě vždy počítají jen se samotnou nemovitostí a neberou v úvahu hypotéku, kterou si lidé berou.

Přitom právě chytré provázání hypotéky a nemovitosti je klíčem k maximalizaci výnosů. Často totiž nákup „za hotové“ znamená mnohem menší výnos než když se nemovitost částečně úvěruje.

Zároveň realitka často hodnotí jen okamžitou kupní cenu a okamžité možné nájemné – oboje se ale v čase výrazně vyvíjí a tak pokud pořizujete investiční nemovitost, určitě chcete vědět kolik budete vydělávat nejen teď, ale třeba i za 10 let a za kolik by se pak dala nemovitost prodat.

Pokud to s investicemi myslíte opravdu vážně, tak nutně musíte využít i dlouhodobé předpovědi a poměrně rozsáhlé matematické a statistické modelování a to není úplně běžnou náplní práce realitního makléře.

Posledním důvodem je pak omezenost nabídky realitního makléře – ten logicky nabízí na investici jen nemovitosti ze svého portfolia a to samozřejmě i s tím, že si může být vědom toho, že někde kousek vedle se dá pořídit i něco daleko zajímavějšího.

Na investice do nemovitostí je pak lepší volit služby někoho kdo není závislý na konkrétním portfoliu nemovitostí, umí dobře počítat jak výnosy z nemovitostí tak náklady spojené s úvěrem – to je jedna z cest jak vydělávat opravdu zajímavé peníze.

Autor: Radek Procyk

V oblasti realit a financování nemovitostí se pohybuji od roku 2008. Několik let jsem pracoval jako manažer v hypotečním centru jedné z největších bankovních skupin v ČR. Na začátku roku 2012 jsem pak přešel do vlastní firmy specializující se na hypotéky a investice do nemovitostí. Za ty roky co tuhle práci dělám jsem měl stovky klientů a většina z nich neměla z pochopitelných důvodů s hypotékami téměř žádné zkušenosti. Bohužel jsem potkal i řadu klientů, kteří naletěli bankám či finančním poradcům – aby se toto nemuselo stávat, tak bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti a nabídl Vám několik rad jak správně vybrat financování nemovitosti, případně jak projít celým procesem koupě bydlení bez větších obtíží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněnaPovinná pole jsou označena *

*

Rolovat nahoru