Domů / Hypotéky / Blíží se konec roku a v bankách je blázinec
Blíží se konec roku a v bankách je blázinec

Blíží se konec roku a v bankách je blázinec

Přiznávám, že dnes je ten nadpis článku brán s velkou nadsázkou, nicméně nejen banky teď prožívají velmi náročné období.

Podle řady ukazatelů to vypadá, že letošní rok může být tím, který zlomí všechny dosavadní rekordy a to jak v úrokových sazbách, tak v celkových objemech hypoték. Prostě toho mají banky opravdu hodně co dělat, přitom ve většině bank nedošlo k nějakému masivnímu personálnímu posílení na oddělení hypotečních úvěrů.

Dalším důvodem onoho „blázince“ je ona tolikrát probíraná změna zákona o spotřebitelském úvěru. Banky totiž všechny úvěry podle stávajícího zákona musí mít nejen schválené, ale i podepsané do 30.11. . To co se nestihne schválit včas se bude tedy posuzovat podle nového zákona a dá se tedy předpokládat, že se posledních pár dní v listopadu nebude v bankách schvalovat a tisknout úvěrové smlouvy.

Na začátku prosince nás pak čeká další kolo blázince, protože se ve velkém budou schvalovat smlouvy z konce listopadu + klasický předvánoční nával. A jako bonus nás k tomu čekají kompletně nové smlouvy o hypotečních úvěrech a vlastně celá doprovodná smluvní dokumentace.

Stručně řečeno se máme všichni na co těšit a je potřeba se teď trochu obrnit a připravit na to, že věci nejdou tak rychle jak jsme dřív bývali zvyklí.

Autor: Radek Procyk

V oblasti realit a financování nemovitostí se pohybuji od roku 2008. Několik let jsem pracoval jako manažer v hypotečním centru jedné z největších bankovních skupin v ČR. Na začátku roku 2012 jsem pak přešel do vlastní firmy specializující se na hypotéky a investice do nemovitostí. Za ty roky co tuhle práci dělám jsem měl stovky klientů a většina z nich neměla z pochopitelných důvodů s hypotékami téměř žádné zkušenosti. Bohužel jsem potkal i řadu klientů, kteří naletěli bankám či finančním poradcům – aby se toto nemuselo stávat, tak bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti a nabídl Vám několik rad jak správně vybrat financování nemovitosti, případně jak projít celým procesem koupě bydlení bez větších obtíží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněnaPovinná pole jsou označena *

*

Rolovat nahoru