Domů / Hypotéky / 10 důvodů proč si vzít hypotéku přes hypotečního poradce…
10 důvodů proč si vzít hypotéku přes hypotečního poradce…

10 důvodů proč si vzít hypotéku přes hypotečního poradce…

… a neřešit to sami, v bance, nebo přes kamaráda co dělá finančního poradce

  1. Bez ohledu na to kolik toho víte o hypotékách, tak hypoteční poradce toho ví víc. Jednoduše proto, že to dělá 9 hodin denně, pět dní v týdnu a už pěknou řádku let.

  2. Vy si berete první nebo druhou hypotéku – hypoteční poradce jich udělá desítky ročně.

  3. Většina vašich informací bude pocházet z neověřených zdrojů z internetu nebo od známých – hypoteční poradce čte metodiky bank, učí se zákony, prochází školeními a certifikacemi.

  4. Narozdíl od většiny klientů hypoteční poradce ví, že nejnižší úrok neznamená nejlepší podmínky a nejvýhodnější řešení. Hypoteční poradce totiž zná věci do detailu a dívá se na hypotéku jako na komplexní celek.

  5. V každé bance Vám řeknou, že právě oni mají tu nejlepší hypotéku pro vás – hypoteční poradce Vám ale vysvětlí výhody a nevýhody jednotlivých bank a řešení a nebojí se vám říci i nepříjemné věci, které vám v bance raději zamlčí.

  6. Hypoteční poradce se nesnaží prodávat všechny bankovní a pojišťovací produkty, jako o to usiluje finanční poradce. Hypoteční poradce je prostě odborník na hypotéky a nemovitosti a netříští svou pozornost na stovky dalších produktů a služeb, díky tomu může být v hypotékách opravdu dobrý.

  7. Hypoteční poradce se o vás postará i při změně fixace – ne jako banka, která vás jednou získá a pak jen doufá, že u ní zůstanete napořád bez ohledu na to co nabízí konkurence.

  8. Hypoteční poradce Vám dokáže zařídit lepší sazby i podmínky na hypotéce, než byste dostali sami – je totiž něco jako velkoodběratel a tak má množstevní slevy.

  9. Hypotéční poradce za vás zařídí spoustu dalších věcí – katastr, pojišťovna, daně – s tím vším Vám dokáže hypoteční poradce poradit a pomoci, ušetříte tak spoustu času a energie.

  10. Hypoteční poradce má mnohem méně klientů než bankovní poradce nebo finanční poradce – díky tomu má na vás mnohem víc času a mnohem lépe vás zná. Nejste pro něj jen jeden klient z nekonečného portfolia – jste Pan Klient.

Autor: Radek Procyk

V oblasti realit a financování nemovitostí se pohybuji od roku 2008. Několik let jsem pracoval jako manažer v hypotečním centru jedné z největších bankovních skupin v ČR. Na začátku roku 2012 jsem pak přešel do vlastní firmy specializující se na hypotéky a investice do nemovitostí. Za ty roky co tuhle práci dělám jsem měl stovky klientů a většina z nich neměla z pochopitelných důvodů s hypotékami téměř žádné zkušenosti. Bohužel jsem potkal i řadu klientů, kteří naletěli bankám či finančním poradcům – aby se toto nemuselo stávat, tak bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti a nabídl Vám několik rad jak správně vybrat financování nemovitosti, případně jak projít celým procesem koupě bydlení bez větších obtíží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněnaPovinná pole jsou označena *

*

Rolovat nahoru